Am găsit 4 definiții pentru cuvantul/cuvintele înghețată:

înghețată, înghețate s. f. 1. (intl.) informator, denunțător, trădător. 2. (tox.) amfetamină.
Sursa: Dicționar de argou al limbii române

înghețátă f., pl. e. Sirop de fructe saŭ lapte cu zahăr și cu oŭă aromatizat cu vanilie, cafea, cĭocolată, fisticĭ ș. a. pus să înghețe într´un cilindru de metal pus și el și învîrtit într´un cĭubăr cu gheață amestecată cu sare: înghețată de caise, vanilie, fisticĭ, ș. a. V. șerbet.

înghețátă s. f., g.-d. art. înghețátei; pl. înghețáte

înghețată f. cremă din lapte, ouă și zahăr, sau sucul fructelor îndulcit cu zahăr și înghețat cu ajutorul unui aparat frigorific.

înghețata - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul înghețat

înghețată - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul înghețat