Am găsit 6 definiții pentru cuvantul/cuvintele sugativă:

SUGATÍVĂ, sugative, adj. (În expr.) Hârtie sugativă (și substantivat, f.) = hârtie poroasă și groasă, special făcută pentru a suge cerneală; sugătoare. – Suge + suf. -ativă.

SUGATÍVĂ adj. hârtie ~ă (și s. f.) = hârtie groasă și poroasă care suge cerneala. (după it. /carta/ sugante)

sugativă, sugative s. f. 1. (d. oameni) bețiv, alcoolic. 2. femeie de moravuri ușoare.
Sursa: Dicționar de argou al limbii române

sugatívă1 adj. f., pl. sugatíve

*sugatívă2 s. f., g.-d. art. sugatívei; pl. sugatíve

SUGATÍVĂ, sugative, adj. (În sintagma) Hârtie sugativă (și substantivat, f.) = hârtie poroasă și groasă, special făcută pentru a suge cerneală; sugătoare. – Suge + suf. -ativă.

sugativa - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul sugativ

sugativă - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul sugativ