Am găsit 5 definiții pentru cuvantul/cuvintele subzistență:

SUBZISTÉNȚĂ s. f. Faptul de a subzista; (concr.) cea ce servește la asigurarea existenței materiale; hrană. ◊ (Înv.) Serviciu de subzistență = serviciu care se îngrijea de aprovizionarea cu alimente și cu mijloace de întreținere a unei unități militare. – După fr. subsistance.

SUBZISTÉNȚĂ s.f. Ceea ce servește la întreținere; hrană. [Cf. fr. subsistance, lat. subsistentia].

SUBZISTÉNȚĂ s. f. faptul de a subzista. ◊ ceea ce servește la întreținerea vieții; hrană. (< fr. subsistance, lat. subsistentia)

subzisténță s. f., g.-d. art. subzisténței

SUBZISTÉNȚĂ s. f. Faptul de a subzista; (concr.) ceea ce servește la asigurarea existenței materiale; hrană. ♦ (înv.) Serviciu de subzistență = serviciu care se îngrijea de aprovizionarea cu alimente și cu mijloace de întreținere a unei unități militare. – După fr. subsistance.

subzistenta - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul subzistent

subzistentă - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul subzistent