Am găsit 4 definiții pentru cuvantul/cuvintele parcelare:

PARCELÁRE, parcelări, s. f. Acțiunea de a parcela și rezultatul ei. ♦ (Concr.) Grup de parcele alcătuind un ansamblu; teren împărțit în parcele. – V. parcela.

PARCELÁRE s.f. Acțiunea de a parcela și rezultatul ei; împărțire în parcele. [< parcela].

parceláre s. f., g.-d. art. parcelắrii; pl. parcelắri

parcelare - Verb, Infinitiv lung - pentru cuvantul parcela

parcelare - Adjectiv, feminin, Genitiv-Dativ, plural, nearticulat - pentru cuvantul parcelar

parcelare - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, plural, nearticulat - pentru cuvantul parcelar