Am găsit 4 definiții pentru cuvantul/cuvintele moviliță:

MOVILIȚA 1. Com. în jud. Ialomița, situată în câmpia cu același nume, pe valea râului Colceag; 4.546 loc. (2000). 2. Com. în jud. Vrancea, situată la Poalele de SE ale Piem. Zăbrăuți; 4.189 loc. (2000). Viticultură. Biserica Sfinții Voievozi (ante 1809, reclădită în anii 1907-1916). În satul M. și mănăstire de maici (întemeiată în 1990), cu biserica Sf. Nicolae (1808-1809, refăcută în 1858 și restaurată în 1931), în satul Trotușanu.
Sursa: Dicționar enciclopedic

MOVILÍȚĂ, movilițe, s. f. Diminutiv al lui movilă; moviluță. – Movilă + suf. -iță.

movilíță f., pl. e (dim. d. movilă). Movilă mică.

movilíță s. f., g.-d. art. movilíței; pl. movilíțe

movilita - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul movilit

movilită - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul movilit