Am găsit 4 definiții pentru cuvantul/cuvintele gârbovi:

GÂRBOVÍ, gârbovesc, vb. IV. Refl. (Despre oameni) A deveni gârbov; a se cocârja. ◊ Tranz. fact. Anii l-au gârbovit. – Din gârbov.

GÂRBOVI, com. în jud. Ialomița; 4.649 loc. (1995). Expl. de gaze naturale. Stație de c. f.
Sursa: Dicționar enciclopedic

gârboví (a ~) vb., ind. prez. 3 sg. gârbovéște, imperf. 3 sg. gârboveá; conj. prez. 3 să gârboveáscă

gârbovi - Adjectiv, masculin, Genitiv-Dativ, plural, nearticulat - pentru cuvantul gârbov

gârbovi - Adjectiv, masculin, Nominativ-Acuzativ, plural, nearticulat - pentru cuvantul gârbov