Am găsit 6 definiții pentru cuvantul/cuvintele clocitoare:

CLOCITOÁRE, clocitori, adj.f., s. f. 1. (Despre păsări) Care clocește, bună de clocit. 2. S. f. Aparat pentru clocitul artificial al ouălor sau al icrelor. – Din cloci + suf. -(i)toare.
Sursa: Dicționarul limbii române moderne

CLOCITOÁRE, (1) clocitoare, adj., (2) clocitori, s. f. 1. Adj. (Despre păsări) Care clocește, bună de clocit. 2. S. f. Aparat, instalație pentru clocitul artificial al ouălor sau al icrelor. – Cloci + suf. -toare.

clocitoare, clocitori s. f. (vulg.) femeie gravidă.
Sursa: Dicționar de argou al limbii române

clocitoáre1 adj. f., (pasăre) s. f., pl. clocitoáre

clocitoáre2 (aparat) s. f., g.-d. art. clocitórii; pl. clocitóri

CLOCITOÁRE, (1) clocitoare, adj., (2) clocitori, s. f. 1. Adj. (Despre păsări) Care clocește, bună de clocit. 2. S. f. Instalație pentru clocitul artificial al ouălor sau al icrelor. – Cloci + suf. -toare.

clocitoare - Adjectiv, feminin, Genitiv-Dativ, plural, nearticulat - pentru cuvantul clocitor

clocitoare - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, plural, nearticulat - pentru cuvantul clocitor

clocitoare - Adjectiv, feminin, Genitiv-Dativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul clocitor

clocitoare - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul clocitor