Am găsit 5 definiții pentru cuvantul/cuvintele subiectiva:

SUBIECTIVÁ, subiectivez, vb. I. Tranz. A prezenta, a înfățișa ceva în felul sau personal; a imprima un caracter personal unei acțiuni. – Din fr. subjectiver.

SUBIECTIVÁ vb. I. tr. A înfățișa, a prezenta (ceva) în felul său personal de a privi; a da un caracter personal; subiectiviza. [Pron. -bi-ec-. / cf. fr. subjectiver].

SUBIECTIVÁ vb. tr. a înfățișa, a prezenta (ceva) în felul său personal; a da un caracter personal. (< fr. subjectiver)

!subiectivá (a ~) (-biec-) vb., ind. prez. 3 subiectiveáză

SUBIECTIVÁ, subiectivez, vb. I. Tranz. A prezenta, a înfățișa ceva în felul său personal; a imprima un caracter personal unei acțiuni. – Din fr. subjectiver.

subiectiva - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul subiectiv

subiectivă - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul subiectiv