Am găsit 6 definiții pentru cuvantul/cuvintele single:

SINGLE s. n. (Muz.) Disc care conține câte o singură piesă pe fiecare față. ♦ (Adjectival) Disc single. [Pr.: singl] – Cuv. engl.

SINGLE adj. invar. 1. (Sport) Singur, individual. 2. (Muz.) Disc care conține o singură piesă pe fiecare față. [Pron. singl. / < engl. single].

SINGLE [SINGL] I. s. n. 1. (tenis) simplu. 2. (muz.) disc care conține o singură piesă pe fiecare față. II. adj. inv. (turism; despre o cameră, o cabină, un compartiment) ocupat de o singură persoană. (< engl. single)

single1 (angl.) [pron. singl.] adj. invar.

single2 (angl.) [pron. singl] s.n., art. síngle-ul; pl. síngle-uri

SINGLE, single-uri, s. n. (Muz.) Disc care conține câte o singură piesă pe fiecare față. ◊ (Adjectival) Disc single. [Pr.: singl] – Cuv. engl.