Am găsit 8 definiții pentru cuvantul/cuvintele replay:

REPLAY s. n. Reluare imediată a fazelor interesante într-o transmisie sportivă (directă) la televiziune. [Pr.: ripléi] – Cuv. engl.

REPLAY RIPLÉI/ s. n. reluare imediată a fazelor interesante într-o transmisie sportivă (directă) la televiziune. (< engl. replay)

*replay (angl.) [pron. ripléĭ] (re-play) s. n., art. replay-ul

REPLAY s. n. Reluare imediată a fazelor interesante într-o transmisie sportivă (directă) la televiziune. [Pr.: ripléĭ] – Cuv. engl.

*replay (angl.) [pron. ripléĭ] (re-play) s. n., art. replay-ul