Am găsit 5 definiții pentru cuvantul/cuvintele preadolescență:

PREADOLESCÉNȚĂ s. f. Perioadă din viața unui om situată între pubertate și adolescență. [Pr.: pre-a-] – Pre1- + adolescență.

PREADOLESCÉNȚĂ s.f. Perioadă, vârstă între 11 și 15 ani, care precedă adolescența propriu-zisă. [Cf. fr. préadolescence].

PREADOLESCÉNȚĂ s. f. perioadă între pubertate și adolescență. (< pre- + adolescență)

preadolescénță (pre-a-) s. f., g.-d. art. preadoles­cénței

preadolescenta - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul preadolescent

preadolescentă - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul preadolescent