Am găsit 7 definiții pentru cuvantul/cuvintele ok:

O.K. /ochei/ adv. de acord! (foarte) bine! (< amer. OK, abr. din all correct)

OK I. adv. în regulă; bine. II. adj. invar. cumsecade; bun. III. s. n. (pub.) acord.
Sursa: Dicționar de argou al limbii române

O.K./OK [cit. okéĩ] adj. invar., adv.

O.K. adj. invar., adv. De acord, foarte bine. [Scris și: OK.Pr.: okéĩ] – Din engl. OK.

O.K. (engl.) am înțeles; se aprobă; în regulă; perfect – Expresia folosită în scris, ca atare, este pronunțată „okei” și provine din engleza vorbită în America.
Sursa: Dicționar enciclopedic

O.K. (‹ engl. ok, abreviere de la all corect, ortografiat greșit o[all] k[orect] sau de la n. pr. O[ld] K[inderhook], porecla președintelui american Van Buren). 1. Adv. De acord; foarte bine. 2. S. n. Acord, aprobare.
Sursa: Dicționar enciclopedic

OKᾹRA, oraș în partea central-estică a Pakistanului (Punjab), la SV de Lahore; 201,8 mii loc. (1998). Nod rutier și feroviar pe linia Lahore-Multān. Ind. textilă (bumbac) și alimentară (făină). Centru agricol (ovine, lactate). Colegiu.