Am găsit 6 definiții pentru cuvantul/cuvintele nulă:

NÚLĂ, nule, s. f. 1. (Cifra) zero; semn grafic care reprezintă această cifră. 2. (Rar) Lipsă de orice merit; incapacitate totală. – Din ngr. nula, lat. nulla, germ. Null.

NÚLĂ s.f. 1. (Cifra) zero. ♦ Semn grafic care reprezintă această cifră. 2. (Rar) Lipsă de orice merit; nulitate. [< germ. Null, cf. lat. nulla].

NÚLĂ s. f. zero. (< lat. nulla, germ. Null)

núlă s. f., g.-d. art. núlei; pl. núle

nulă f. 1. zero; 2. fig. nulitate: drapăndu-și nula EM. [Pol. NULA (din nemț. NUL)].

nula - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul nul

nulă - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul nul