Am găsit 2 definiții pentru cuvantul/cuvintele nașă:

N.A.S.A. (engl. National Aeronautics and Space Administration), organism guvernamental creat în S.U.A., în 1958, din inițiativa lui D. Eisenhower, pentru coordonarea cercetărilor aeronautice și spațiale civile; elaborează programul de zboruri cosmice. Sediul administrativ este la Washington, bazele sale de lansare se află la Cap Canaveral („J.F. Kennedy”) și Vanderberg, iar centrele de cercetări la Pasadena, Houston („L. Johnson”) și Huntsville („Marshall”).
Sursa: Dicționar enciclopedic

náșă s. f., art. náșa, g.-d. art. náșei; pl. náșe

nașa - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul naș

nașă - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul naș