Am găsit 4 definiții pentru cuvantul/cuvintele mușcată:

MUȘCÁTĂ, mușcate, s. f. Numele mai multor plante erbacee perene, cu frunze reniforme, palmat-lobate și cu flori roșii, albe sau roz dispuse în umbele, cultivate ca plante decorative (Pelargonium). – Din bg. muškato, magh. muskáta.

mușcată (-te), s. f. – Pelargonie (Pelargonium odoratissimum). – Var. mușcat, mușcățel. Germ. Muskat, în parte prin intermediul mag. muskáta (Cihac, II, 517). Din același cuvînt, prin intermediul rus. muškatnyῑ, provine mușcatin, s. n. (înv., nucșoară).
Sursa: Dicționarul etimologic român

mușcátă s. f., g.-d. art. mușcátei; pl. mușcáte

mușcată f. Tr. Bot. indrișaim: foaie verde de mușcată POP. [Lat. medieval MUSCATUS, printr’un intermediar unguresc].

mușcata - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul mușcat

mușcată - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul mușcat

muscata - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul muscat

muscată - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul muscat