Am găsit 10 definiții pentru cuvantul/cuvintele infra:

ÍNFRA1 adv. (În notația bibliografică) Dedesubt, mai jos, mai departe. – Cuv. lat.

ÍNFRA2- Element de compunere care înseamnă „dedesubt, sub” și care servește la formarea unor substantive și a unor adjective. – Din lat. infra, fr. infra-.

ÍNFRA2 adv. (în notația bibliografică) dedesubt, mai jos, mai departe. (< lat. infra)

INFRA1- pref. „sub”, „dedesubt”, „dincolo de”. (< fr. infra-, cf. lat. infra)

INFRA- Element prim de compunere savantă cu semnificația „de mai jos”, „dedesubt”, „dincolo de”. [< fr. infra-, cf. lat. infra].

INFRA adv. Notație bibliografică cu semnificația „dedesubt”, „mai jos”. [< lat. infra].

*infra- (lat. infra, dedesupt [!]), prefix care arată ceĭa ce e dedesupt: infrastructură. V. supra.

*ínfra (lat.) adv.

INFRA2- Element de compunere însemnând „dedesubt, sub”, care servește la formarea unor substantive și a unor adjective. – Din lat. infra, fr. infra-,