Am găsit 7 definiții pentru cuvantul/cuvintele extravaganță:

EXTRAVAGÁNȚĂ, extravaganțe, s. f. Purtare, ținută, atitudine ieșite din comun; faptă lipsită de judecată; excentricitate, ciudățenie, bizarerie. – Din fr. extravagance.

EXTRAVAGÁNȚĂ s. f. manifestare, ținută neobișnuită, bizară; excentricitate. (< fr. extravagance)

EXTRAVAGÁNȚĂ s.f. Purtare, ținută bizară, neobișnuită; ciudățenie, excentricitate. [< fr. extravagance].

*extravagánță f., pl. e (d. extravagant; fr. -ance). Starea de a fi extravagant, excentricitate, bizarerie. A face extravaganțe, a te purta, a vorbi extravagant.

extravagánță s. f., g.-d. art. extravagánței; pl. extravagánțe

extravaganță f. faptă extravagantă, ciudățenie afară din cale.

extravaganta - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul extravagant

extravagantă - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul extravagant