Am găsit 3 definiții pentru cuvantul/cuvintele exostozică:

EXOSTÓZICĂ, exostozice, adj. f. (în sintagma) Boală exostozică = dezvoltare patologică a oaselor în punctele de osificare activă, apărută în timpul creșterii acestora. – Din exostoză.

!exostózică (e-xos-/ex-os-) adj. f., pl. exostózice

EXOSTÓZICĂ, exostozice, adj. (În sintagma) Boală exostozică = dezvoltare patologică a oaselor în punctele de osificare activă, apărută în timpul creșterii acestora. – Din exostoză.

exostozică - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul exostozic

exostozica - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul exostozic