Am găsit 3 definiții pentru cuvantul/cuvintele dinozaurian:

DINOZAURIÁN, dinozaurieni, s. m. (La pl.) Ordin de reptile fosile de dimensiuni foarte mari, având unele caractere intermediare între reptile, păsări și mamifere; (și la sg.) animal din acest ordin. ◊ (Adjectival) Reptilă dinozauriană. [Pr.: -za-u-ri-an] – Din fr. dinosauriens.

dinozaurián (-za-u-ri-an) s. m., pl. dinozauriéni (-ri-eni)

DINOZAURIÁN, dinozaurieni, s. m. (La pl.) Ordin de reptile fosile de dimensiuni gigantice, având unele caractere intermediare între reptile, păsări și mamifere; (și la sg.) animal din acest ordin. ◊ (Adjectival) Reptilă dinozauriană. [Pr.: -za-u-ri-an] – Din fr. dinosaurien.