Am găsit 6 definiții pentru cuvantul/cuvintele curenta:

CURENTÁ, pers. 3 curentează, vb. I. Tranz. (Despre un conductor de electricitate) A provoca cuiva un șoc (mai ușor) prin atingere. ♦ Refl. (Despre ființe) A atinge un conductor electric suportând un șoc (mai ușor). – Din curent.

CURENTÁ vb. 1.. tr. a produce o zguduire, o comoție prin curent electric. II. refl. (despre ființe) a atinge un curent electric. (< curent)

CURENTÁ vb. I. tr. A produce o zguduire, o comoție prin curent electric. ♦ refl. (Despre ființe) A atinge un circuit electric, suferind un șoc (ușor). [< curent].

curenta, curentez v. t. (intl.) a deposa pe cineva de bunurile personale prin furt.
Sursa: Dicționar de argou al limbii române

curentá (a ~) vb., ind. prez. 3 curenteáză

curenta - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul curent

curentă - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul curent