Am găsit 3 definiții pentru cuvantul/cuvintele cincizecilea:

CINCIZÉCILEA, CINCIZÉCEA num. ord. (Precedat de art. „al”, „a”; de obicei cu valoare adjectivală) Care se află între al patruzeci și nouălea și al cincizeci și unulea. [Var.: cinzécilea, cinzécea num. ord.] – Cincizeci + le + a.

cincizécilea (al ~) [cinci pron. în tempo rapid cin] (cinci-) num. m., f. a cincizécea; al L-lea/al 50-lea, a L-a/ a 50-a

CINCIZÉCILEA, CINCIZÉCEA, num. ord. (Precedat de art. „al”, „a”; de obicei cu valoare adjectivală) Care se află între al patruzeci și nouălea și al cincizeci și unulea. [Var.: cinzécilea, cinzécea num. ord.] – Cincizeci + le + a.