Am găsit 4 definiții pentru cuvantul/cuvintele casting:

CÁSTING s. n. Concurs sportiv în care participanții au dreptul la un număr de aruncări la țintă, cu lanseta, într-un timp limitat. – Din engl. casting.

CÁSTING s. n. 1. concurs sportiv în care participanții au dreptul la un număr de aruncări la țintă cu lanseta. 2. selectare a actorilor pentru un film, spectacol, emisiuni televizate. (< engl. casting)

cásting (angl.) s. n., art. cástingul

CÁSTING s. n. 1. Concurs sportiv în care participanții au dreptul la un număr de aruncări la țintă, cu lanseta, într-un timp limitat. 2. Selectare a actorilor pentru un film, spectacol, emisiune televizată. – Din engl. casting.