Am găsit 3 definiții pentru cuvantul/cuvintele biostatistică:

BIOSTATÍSTICĂ s.f. Ramură a medicinii care se ocupă cu studiul duratei mijlocii a vieții sau al numărului mijlociu al populației. [Cf. germ. Biostatistik].

biostatístică (bi-os-ta- / -o-sta-) s. f., g.-d. art. biostatísticii

BIOSTATÍSTICĂ s. f. 1. Ramură a medicinii care studiază cu metode statistice fenomenele biologice și demografice; statistică medicală. [Pr.: bi-o-] – Din germ. Biostatistik, engl. biostatistics.

biostatistica - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul biostatistic

biostatistică - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul biostatistic