Am găsit 12 definiții pentru cuvantul/cuvintele anți:

ANTI- Element de compunere însemnând „împotrivă”, „în contră”, „opus”, care servește la formarea unor substantive și adjective. – Din fr. anti-.

ANTI-/ANT- pref. „împotriva”, „(în) contra”, „opus”, „fals”. (< fr. anti-, cf. lat., gr. anti)

ANTI- Element prim de compunere savantă cu semnificația „împotriva”, „(în) contra”, „opus”. [< lat. anti, gr. anti].

anti-Pref. neol., introdus în fr. și provenind din gr. ἀντί „contra.” Se folosește atît cu cuvinte neol. (antialcoolic, antidiluvian, antitanc etc.) cît și, mai rar, cu cuvinte din fondul tradițional (antiromân). În uzul curent s-a confundat uneori cu ante, astfel încît în loc de antecameră, s. f., astăzi se folosește numai anticameră, imitație după fr. antichambre.
Sursa: Dicționarul etimologic român

ANTI- Element de compunere însemnând „împotriva”, „în contra”, „opus”, care servește la formarea unui mare număr de substantive și adjective. – Fr. anti- (< gr.).
Sursa: Dicționarul limbii române moderne

*1) ánti- (d. vgr. anti, contra), prefix care înseamnă „contra” saŭ „nu”, ca anti-pod, anti-spazmodic, anti-patic ș. a.

*2) ánti-, pref. lat. V. ante.

ANTI- Element de compunere însemnând „împotriva”, „în contra”, „opus”, care servește la formarea unor substantive și adjective. – Din fr. anti-.

ANȚI {i}, s. m. pl. Triburi slave, menționate în sec. 6-7, care au constituit nucleul grupului slavilor de răsărit (rușii, ucrainienii, bielorușii).
Sursa: Dicționar enciclopedic

Anți pl. vechiu trib al Slavilor cari, împreună cu Venzii, ocupau țările la N. de Carpați până la Nistru.

Sursa: Dicționar enciclopedic