Am găsit 5 definiții pentru cuvantul/cuvintele agrozootehnică:

AGROZOOTÉHNICĂ s.f. Tehnica îmbunătățirii și amenajării pășunilor și terenurilor cultivate cu plante furajere; agrozootehnie. [< rus. agrozootehnika, cf. gr. agros – ogor, zoon – animal, techne – artă].

AGROZOOTÉHNICĂ s. f. Tehnica îmbunătățirii și amenajării pășunilor și terenurilor cultivate cu plante furajere. – Din agro- + zootehnică.
Sursa: Dicționarul limbii române moderne

AGROZOOTÉHNICĂ s. f. 1. Agrozootehnie. – Din rus. agrozootehnika.

agrozootéhnică (a-gro-) s. f., g.-d. art. agrozootéhnicii

AGROZOOTÉHNICĂ s. f. Tehnica ameliorării și amenajării pășunilor și terenurilor cultivate cu plante furajere, necesare creșterii vitelor.
Sursa: Dicționarul limbii române literare contemporane

agrozootehnica - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul agrozootehnic

agrozootehnică - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul agrozootehnic