Am găsit 8 definiții pentru cuvantul/cuvintele absolvență:

absolvéntă s. f., g.-d. art. absolvéntei; pl. absolvénte

ABSOLVÉNȚĂ, absolvențe, s. f. Terminare a unui ciclu sau a unei forme de învățământ; absolvire. – Din absolvent.

absolvénță s. f. absolvire (1). (< absolvent + -ență)

ABSOLVÉNȚĂ s.f. Terminare a unei forme de învățământ; absolvire. [< absolvent].

ABSOLVÉNȚĂ s. f. Terminare a unui ciclu de învățământ (după care urmează examenele pentru primirea diplomei); absolvire. – Din absolvent.
Sursa: Dicționarul limbii române moderne

absolvénță s. f., g.-d. art. absolvénței; pl. absolvénțe

ABSOLVÉNȚĂ S. f. Terminarea unui ciclu de învățămînt după care urmează examenele pentru primirea diplomei; absolvire. Certificat de absolvență.
Sursa: Dicționarul limbii române literare contemporane

absolventa - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, articulat - pentru cuvantul absolvent

absolventă - Adjectiv, feminin, Nominativ-Acuzativ, singular, nearticulat - pentru cuvantul absolvent